Gól Abby Wambach v prodloužení pozvedá USA k napínavému vítězství nad Brazílií ve čtvrtfinále mistrovství světa žen (Video)

Blogy

Abby Wambach slaví svůj pozoruhodný vyrovnávací gól v neděli proti Brazílii. (ODD ANDERSEN/AFP/GETTY IMAGES)

Teď už jste to určitě viděli.

Brilantní hlavička Abby Wambachové na perfektně umístěný křížek Megan Rapinoe, který zauzloval nedělní divoké čtvrtfinále s Brazílií, vyvolal šok v televizním publiku po celé zemi.

Díky dramatu, napětí a pocitu vyrvat vítězství z čelistí porážky stojí tato hra za druhý pohled. Nebo třetí. Nebo čtvrtý...

Chatujte živě s fotbalovým spisovatelem Sporting News Brianem Strausem o USA-Brazílii a nadcházejícím semifinále v 11:30 zde .

A Wambachovi se zdálo být na konci hry. Nejúspěšnější hráčka na soupisce Spojených států, která nikdy nevyhrála mistrovství světa, bojovala s nepříjemnými zraněními na celém turnaji, ale prošla v absolutně posledním možném okamžiku, pozdvihla svůj tým v noci, kdy se zdálo, že jen máloco jde, a prodloužila její úsilí. pro trofej.

Přirovnání k Poslední vítěz Landona Donovana proti Alžírsku na mistrovství světa loňského léta v Jihoafrické republice jsou nepopiratelné, ale postup k vyrovnání – a další drama penaltového rozstřelu – učinily Wambachovo konto ještě pozoruhodnější.

Spojené státy hrály s 10 polovinu druhého poločasu a celé prodloužení poté, co byla vyloučena Rachel Buehler za to, že stáhla pětinásobnou hráčku roku FIFA Martu do boxu. Hvězdný brankář Hope Solo zastavil Christianeovo vyrovnávající trestné střílení jen aby sledovala, jak její druhý pokus propíchla zadní část sítě poté, co úředník odpískal Američanům, že vstoupili do 18yardového boxu příliš brzy. Marta pak dala Brazílii vedení v prodloužení obratným gólem, který vypadal, že začíná ofsajdovou hrou, zdánlivě zmařil veškeré naděje na vyčerpanou americkou stranu.

Wambachovy komentáře po zápase shrnuly pocity mnoha, kteří hru sledovali:

Jsem v rozpacích a doslova nemůžu uvěřit tomu, co se právě stalo. Ale ještě nám zbývají dva zápasy.

Historie tohoto týmu byla vždy taková, že se nikdy nevzdáváme.

Poté, co Solo zachránil Daianeův pokutový kop v rozstřelu, místní produkt Ali Krieger – absolvent střední školy Forest Park a hráč roku 2003 All-Met – zpečetil vítězství chladnou penaltou, aby poslal Američany skrz.

Zbývá jediná otázka – kromě toho, zda mohou USA vyhrát svůj první světový pohár od roku 1999? — je kdo udělá Světová reakce na vítězný gól hry Abby Wambach video?